Illóolajok használata megfázás ellen

A legtöbb esetben az influenza növeli az önellátást, amíg megvárja, amíg a fertőzés befejeződik. Az öngondozás egyik hatékony módszere az illóolajok alkalmazása helyi dörzsölésként vagy aromaterápiához. Ezek az erősen illatos olajok enyhíthetik az influenza tüneteit, különösen az orrfolyadék megtisztításával és a fejfájás csökkentésével. Egyes olajok antivirális hatásokkal is rendelkezhetnek a fertőzések kezelésében és a láz csökkentésében. Olvassa el tovább, hogy megtanulja, hogyan kell ezeket az olajokat használni, és melyeket használja az influenzához.

Hogyan használjunk illóolajokat az influenzához

Az inhaláció a legelőnyösebb módszer az illóolajok influenza esetén történő alkalmazására. Az illóolajokat belélegezheti úgy, hogy közvetlenül a palackot szippantja, vagy néhány csepp olajat ad hozzá a vattacsomóhoz vagy a zsebkendőhöz. Ez a módszer segít megtisztítani az orráthaladást, így jobban lélegezni. Az olajok szintén segíthetnek abban, hogy jobban aludjanak, és lebegjen.

Hozzáadhat néhány csepp illóolajat a következőkhöz:

Az illóolajok használatával kapcsolatos kockázatok és figyelmeztetések

Potencia:

Az illóolajok rendkívül hatásosak. Kerülje az szájon át illóolajok bevételét. Nem szabad koncentrált mennyiséget használni. Ha nem hígítja az olajokat, ezek irritálhatják a bőrt, a szemet és a tüdőt. Az illóolajokat hordozóolajokkal hígíthatja, mint például kókuszdióolaj, avokádóolaj, ricinusolaj vagy mások. Hígítson meg néhány csepp illóolajat egy uncia hordozóolajjal. Az illóolajtól függően az arány változhat. Végezzen javítást az alkar belső oldalán, hogy ellenőrizze a bőr érzékenységét.

Minőség:

Ne felejtse el vásárolni illóolajait jó hírű forrásból. Az olajaikat üvegben kell szállítaniuk. A műanyag palackok növelik a szennyeződés kockázatát és csökkentik az olaj eltarthatóságát.

Terhesség:

Forduljon orvosához, ha bármilyen aggálya van az illóolaj-felhasználással kapcsolatban. Ha terhes vagy szoptat, érdemes elkerülnie az illóolajok használatát. Nincs elegendő kutatás az illóolajok biztonságáról gyermekek vagy terhes nők számára. Nagy dózisokban mérgező lehet.

Melyek az illóolajok a legmegfelelőbb megfázáshoz

Eukaliptusz illóolaj

A legtöbb szakértő úgy gondolja, hogy az eukaliptusz illóolaj a megfázás szempontjából a leghatékonyabb, fő alkotóeleme, az eukaliptool miatt. Az eukalipton antimikrobiális tulajdonságokkal rendelkezik, amelyek elősegítik a baktériumok elleni küzdelmet; gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító. Az eukaliptuszban található mentol megkönnyíti mind a sinus torlódását, mind a mellkasi torlódást, mivel kötőanyagként viselkedik. Az eukaliptusz, egyébként, ugyanaz az összetevő, amelyet sok, a köhögéscsillapításra használt mellénybordánál találtak.

Borsmenta illóolaj

Ez kiváló választás a légzőrendszerrel kapcsolatos problémák kezelésére , mivel a borsmenta illóolaj mentolt is tartalmaz, amely zsibbadja vagy megkönnyíti a torokfájást, miközben dekongestánsként működik. A borsmenta ellazíthatja a szélcső hörgő izmait is, hogy megakadályozzák a köhögést és a légzési nehézségeket. A kutatások szerint a borsmentaolaj vírusellenes, antibakteriális és antiszeptikus tulajdonságokat biztosíthat.

Teafa illóolaj

Kimutatták, hogy a teafa illóolajok és kivonatok erős terápiás előnyökkel rendelkeznek antivirális, antimikrobiális és antibakteriális hatásuknak köszönhetően. Belélegezve a teafa illóolajai megbonthatják a torlódást és segítik a torokfájást. Segíthetnek a megfázás gyógyításában is, ha pamutgolyóval hígítják és helyileg alkalmazzák.

Levendula illóolaj

A gyógyászati ellátások a levendula illóolaj szinte túl sok is beszélve. Hideg tünetek esetén a levendulaolaj két legfontosabb tulajdonsága az, hogy erősíti az immunrendszert és meglazítja a váladékot, amely légzési problémákat és köhögést okoz.

Rozmaring illóolaj

A rozmaring illóolaj egy másik antibakteriális tulajdonságú fertőzéscsökkentő hatás, amely segíti az immunrendszert. Más hasonló gyógynövényolajok, mint például az oregano és a kakukkfű illóolajok, antimikrobiális szerek és gombaölők is. Karvakrolnak nevezett anyagot tartalmaznak, amely megvédi mind a vírusokat, mind a baktériumokat.

Citrom illóolaj

A citrom illóolajok nemcsak a megfázáshoz javasoltak, hanem az influenza tüneteihez javasolt egyik választási lehetőség, mivel az antibakteriális és gyulladásgátló tulajdonságok miatt könnyebbek a köhögés és torlódások, a test fájdalma és a duzzadt mirigyek. A hígított citromolaj kiváló alkotóeleme a garázsnak is, ha megfázás vagy influenza szenved.

Szegfűszeg olaj

Magas gyulladásgátló tulajdonságai miatt a szegfűszeg-olaj hasznos lehet torokfájás, köhögés, megfázás és szinuszitisz kezelésére. A kiváló köpködő szegfűszeg-olaj fogyasztása nemcsak az orrfolyadékot tisztítja és megkönnyíti a légzési problémákat, hanem hűtő hatással van az orrüregre és a torokra is.

Kamilla illóolaj

Egy másik kipróbált és igazi természetes gyógymód a megfázás tüneteinek elfojtására a kamillaolaj. Egy 1990-es tanulmány megállapította, hogy a gőz belélegzése kamillakivonattal enyhítheti a megfázás kísérő tüneteket. A kamillaolaj gyulladáscsökkentőnek bizonyult, ugyanakkor nyugtató hatású is.

Mirha illóolaj

Az aromaterápiában a mirha illóolaj ismert módon megkönnyebbülést jelent nátha, köhögés, hörghurut és váladék esetén. Nyugtató illatának belélegzése köztudottan felemeli a negatív hangulatokat, elősegíti az alapozás érzését és ösztönzi a lelki ébredés érzését.

Fahéj illóolaj

A fahéjolajok számos különféle vizsgálatban kimutatták a vírusellenes aktivitást is. Például egy , az American Journal of Essential Oils and Natural Products közzétett 2014. évi tanulmány megállapította, hogy egy illóolajkeverék, beleértve a fahéjat, teljesen inaktiválja az influenzavírust. A fahéj olaj hatékony gombaellenes és antioxidáns tulajdonságokkal is rendelkezik, amelyek erősítik az immunrendszert.

Más esszenciális olajok, amelyeket a diffúzorba vagy a fürdőkádba csepegtethetnek a hideg tünetek kezelésére, ide tartoznak a szantálfa, a citromfű, a tömjén és a kamilla.

Ezen illóolajok egyike sem bizonyult megelőző hatásúnak. Ennek ellenére sok aromaterápiás szakember szerint az eukaliptusz, a teafa és a kakukkfűolaj profilaktikus használata az influenza-időszakban – ahogy a nagyanyád mondhatná – csak segíthet. Az illóolajak hasznosak lehetnek a köhögés , szezonális allergia és még a fogyás kezelésében is .

Egy további előny: ezeknek az olajoknak sok a fertőtlenítő tulajdonsága, tehát kiválóan alkalmasak a rendetlenség megtisztítására, miután felépült a hidegből.

Tovább a blogra »